Qiang Jin Jiu 31. Ense

Share
  • 28 Şubat 2023

31. Ense

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

“O zaman soyunsan iyi olur.” Xiao Chiye kol korumalarını* çıkardı ve pelerini ve dış giysisiyle birlikte saçakların altındaki ahşap çıkıntıya yerleştirdi. Askeri talim alanının iç salonundaki askerler, saygılarını sunmak için gelmek istemişlerdi ancak onları durdurmak için elini kaldırdı. Sakince Shen Zechuan’a bakmak için döndü ve “Ji Klanı’nın ruhsal efsun teknikleri tarafından eğitilmiş bir beden ile benimki arasındaki farkı kendi gözlerimle görmek ve deneyimlemek benim için mükemmel olur,” dedi.

Ç/N: Okçuların ok atarken yaralanmamak için kollarına sardıkları koruma.

“Aynı dövüş sanatları okulundan olduğumuz için,” Shen Zechuan, Langli Kılıcı’nı kenara koydu. “Duruşlar ve hareketler doğal olarak aynı.”

“Öyle olması gerekmez,” dedi Xiao Chiye, “Shifu’m bir dış boks stilini* dahil etti, bu yüzden bana öğretildiği zaman Ji Klanı Boks Stili’nden oldukça farklıydı. Aynı olsaydı, o gece gerçeğin tamamen farkında olmazdın.”

Ç/N: 外家拳/功夫 “dış” dövüş sanatları, kişinin saldırıya geçmek için savaşta fiziksel gücünü kullandığı Shaolin’den kaynaklanır. Zıt 内家拳/功夫 “iç” dövüş sanatları, kişinin iç enerjisini harekete geçirdiği Zhang Sanfeng’den kaynaklanır. İkincisi, fiziksel yönlerden daha çok ruhsal ve zihinsel yönlerle ilgilenir. İç dövüş sanatlarına bir örnek Taiji/Tai Chi’dir.

“Laf dalaşı yapmak istiyorsan, söylemen yeterli.” Shen Zechuan bir bacağını kavisle kaydırdı. “Neden soyunmaktan bahsediyorsun? Tıpkı bir canavar gibi konuşuyorsun.”

O anda Xiao Chiye, Shen Zechuan’ın aniden başka birine dönüştüğünü düşündü. Yağmur suyu ve dağ sisi üst üste binerek Shen Zechuan’ın yüz hatlarını yıkıyordu. Zıtlık içinde, ince vücudu daha da çarpıcı hale gelmişti.

“Dileğim, insan kılığına girmiş bir canavar olmak.” Xiao Chiye merdivenlerden aşağı indi ve yağmur perdesine adım attı. “Sana beş yıl önce bir tekme atmıştım. Bunun için benden nefret mi ediyorsun?”

Shen Zechuan cevapladı, “Evet dersem, bu, seni düşünerek uykusuz geceler geçirip dönüp durduğum anlamına gelmez mi? O yüzden hayır. Senden hiç nefret etmiyorum.”

Xiao Chiye bir başlama pozisyonu aldı ve “Ne yazık. Benden nefret etseydin bugün intikamını alabilirdin,” dedi.

Şiddetli soğuk rüzgârın ortasında Xiao Chiye yavaşça ekledi, “-Tabii, yapabilirsen.”

Yağmur damlaları, kanatlarını verandaya yaymadan önce birkaç adım sıçrayarak pıtır pıtır düştü. O anda, Xiao Chiye ilk hamlesini yapmak için yağmurda ayağa kalktı.

Yumruk attığında yalnızca boş havaya savurmuştu. Ama darbesinin gücü ve kuvveti, su damlacıklarının uçuşarak Shen Zechuan’ın yanaklarına sıçramasına neden olmuştu.

Bu vuruşla hedefini ıskalayan Xiao Chiye, kolunu sola doğru savurdu. Shen Zechuan, elinin yıldırım hareketiyle darbesini engelledi. Her iki adamın kolları çarpıştığında, Shen Zechuan acıdan kaşlarını çattı ve birkaç adım geri çekildi.

Ji Klanı Boks Stili!

Shen Zechuan dudaklarını iyice birbirine bastırdı ama yüksek sesle güldü.

Shifu’nun boks stili sabit ve sağlamdı. Xiao’Er* açıkçası istikrardan yoksundu ama daha çok vahşiydi. Gücü çok şaşırtıcıydı. Sadece böyle bir çarpışma ve çarpma Shen Zechuan’ın kolunu çoktan uyuşturmuştu.

Ç/N: Xiao’Er ve İkinci Genç Efendi Xiao olarak da bilinen İkinci Xiao, duruma ve söyleyen kişiye bağlı olarak birbirinin yerine kullanılacaktır. Normalde bir sevgi ifadesi olarak kullanılan -er (儿) son ekinden ayırt etmek için Xiao’Er (萧二) kullanacağım. Örneğin: Chuan-er (川儿)

Ji Klanı Boks Stili’nin bu tür bir adama öğretilmesi gerekiyordu, çünkü onun iç ve dış yapısı, bu konuda antrenman yapmasını özellikle uygun kılmıştı. Xiao Chiye’nin fiziği ona çeşitli kahramanları hor görme yeterliliğini vermişti. Ama zaferi belirlemenin püf noktası Gökler’den haksız bir avantaj almak mıydı?

Shen Zechuan’ın en çok inanmadığı şey, Gökler’in onlar için belirlediği kaderdi!

Shen Zechuan bir bacağını kaldırdı ve yağmur damlaları aniden Xiao Chiye’ye doğru sıçradı. Bacak hamlesi* hızlı ve acımasızdı. Başka herhangi bir sıradan insan, avantajlı olanı tercih eder ve tehlikeli olandan kaçınırdı; böylece, önce gelen bir saldırıdan kaçınırlardı.

Ç/N: 扫堂腿 tipik olarak bacağını daire hareketiyle yerde sürterek yapılan bir dövüş hareketi.

Ancak Xiao Chiye, zorluklarla doğrudan yüzleşmek zorunda kalmıştı. Shen Zechuan’ın bacağını bir “güm” sesi ile engellemek ve savuşturmak için kolunu kaldırdı, ardından sağlam bir adım attı.

Shen Zechuan’ın bacağını geri çekmesi için çok geçti. Xiao Chiye ile yüzleşmek, saldırıya hazır bir kaplan veya leoparla yüzleşmek gibiydi. Titreyen bir kalp, kaçamak bir bakış, kaçamak bir duruş-Bunlardan herhangi bir işareti gösterdiği sürece, Xiao Chiye anında saldırıya geçecekti. Rakibine saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmayacaktı.

Xiao Chiye’nin savunmaya geçmesine müsaade etmek, Xiao Chiye’nin saldırıya geçmesine müsaade etmekten çok daha kolaydı!

Shen Zechuan bacağıyla kuvvet uyguladı ve baskı Xiao Chiye’nin hareketini biraz yavaşlattı. Göz açıp kapayıncaya kadar Shen Zechuan, Xiao Chiye tarafından havaya kaldırılmıştı. Tüm vücudunu arkaya eğdi, ağırlığını iki koluyla yerde destekledi ve rüzgârda yumuşak bir söğüt gibi doğruldu. Ayağa fırladığı an, bacağını tekrar dışarı sürdü.

Xiao Chiye bir kez daha engellemek için kolunu büktü. Bu sefer gözleri sakindi, “Ağacı sallamaya çalışan bir karınca.* Yeteneklerini abarttığın için sövsem mi yoksa cesaretin için övsem mi?”

Ç/N: 蚍蜉撼树 tam anlamıyla bir ağacı sallamaya çalışan bir karınca; yani kendini abartmak.

Xiao Chiye bunu söylediği gibi, sinsice Shen Zechuan’ın baldırını kavradı. Shen Zechuan’ı yere devirmeye çalışırken omzu çöktü.

Zaten savrulmuş olan Shen Zechuan, hızını kullandı ve Xiao Chiye’nin omzuna bastı. Bacakları Xiao Chiye’nin boynuna dolanırken ve onu beraberinde yere savurduğunda, o inanılmaz bel gücü tekrar devreye girmişti.

Xiao Chiye’nin avucu bu düzlük boyunca dümdüz yukarı kaydı ve daha önce kavis şeklinde bükülen noktanın çevresine takıldı. Avucundaki esneklik o kadar yumuşaktı ki inanılmazdı.

Sadece Shen Zechuan’a dokunmak istemişti.

Çünkü idrak edemiyordu. İster Ji Klanı’nın Boks Stili ister Ji Klanı’nın Pala Stili olsun, bir kişi tüm yıl boyunca antrenman yaptığı sürece, vücut kasları kesinlikle ve gözle görülür şekilde gelişecektir. Lakin Shen Zechuan, bunu dövüş sanatlarında hiç eğitim almamış gibi görünecek derecede gizlemekle kalmamış, aynı zamanda hem Chen Yang hem de Qiao Tianya’nın, onun hastalıklı bir şekilde zayıf ve hayati enerji ve kan eksikliğinden* dolayı hasta olduğunu düşünecekleri kadar gizlemişti.

Ç/N: 气血两虚 hayati enerji (qi) ve kan eksikliği. Geleneksel Çin Tıbbında (TCM), qi (ya da hayati enerji) ve kan, yaşamı sürdürmek adına kişinin vücudunu korumak ve beslemek için gereklidir. Kişinin qi’si eksik olduğunda ağrı, ıstırap ve hastalık meydana gelebilir, kan eksikliği ise esas olarak karaciğer, böbrek, kalp ve dalak ile ilgili birçok hastalığın altında yatan bir durumdur. Anemiye benzer görünebilir ancak anemi kandaki demir eksikliğinden kaynaklanırken, kan eksikliği, kanın kendisinin eksikliği olarak görülür.

Shen Zechuan vücudunu yerden kaldırdı ve dirseğini Xiao Chiye’nin kafasına vurdu. Xiao Chiye darbeden kaçmak için başını eğdi. Shen Zechuan’ın beline sımsıkı tutundu ve onu kendi göğsüne yasladı, sonra elini Shen Zechuan’ın belinden göğsüne doğru kaydırdı.

Doğu incisi hâlâ koynunda saklıydı!

Shen Zechuan’ın sırtı Xiao Chiye’ye çarptığı anda Xiao Chiye’nin kolunu tuttu ve onu omzunun üzerinden yağmura fırlattı.

Serpilen sular anında saçlarını ıslatmıştı.

Shen Zechuan geri çekilmek istedi ama Xiao Chiye beklenmedik bir şekilde uzun bacağıyla onu tuttu ve kendine doğru tökezlemesine yol açtı. Shen Zechuan’ın vücudu zaten Xiao Chiye’ye doğru eğiliyordu ama o anda, su üzerinde yürüdü ve tıpkı bir qin* üzerindeki tellerin yankılanması gibi yavaş yavaş kendini dengeledi.

Ç/N: (古)琴 (Gu)qin, kanun ailesinden, koparılmış yedi telli bir Çin müzik aletidir. Mo Dao Zu Shi ve Erha okuduysanız, Lan Wangji ve Chu Wanning’de rastlamışsınızdır.

Xiao Chiye doğruldu ve kendini tekrar ileri attı. Kroşesi boş havaya çarpmış ama Shen Zechuan, darbesinden kaçmak için geri çekilirken Shen Zechuan’ın yağmurda uçuşan uzun saçlarından bir tutamına dokunmuştu.

Yağmurdan ıslanmış bir tutam saç, sanki daha fazlasını istermiş gibi özlemle Xiao Chiye’nin parmak uçlarının yanından kaymış ve ıslak bir kaşıntı hissetmesine neden olmuştu.

“Artık savaşmıyorum.” Xiao Chiye aniden yumruğunu sıktı ve Shen Zechuan’a baktı. “Yağmur şiddetini artırdı.”

Shen Zechuan arkasına baktı ve “Yeterince dokundun mu?” diye sordu.

Xiao Chiye, tereddüt etmeden, “Yumuşak değil ama sert de değil,” dedi.

Shen Zechuan biraz alaycı bir şekilde, “Bütün kıyafetlerimi yırtacağını sandım,” dedi.

“Eğer gerçekten isteseydim,” dedi Xiao Chiye, “Şu anda kendimizi birbirimize açıyor olurduk.”*

Ç/N: 诚相见 Samimiyetle yaklaşmak, yani birbirine gönlünü/kalbini açmak. ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bununla diğer elini kaldırdı ve Shen Zechuan’ın her zaman yanında taşıdığı ince bıçağı salladı.

“Ji Klanı’nın ruhsal efsun tekniklerinin pala ile eşleştirilmesi gerekiyor. Bunları her gün kullansan bile bu hayatta beni yenemeyeceksin. Eğer beni yenemezsen, o zaman nasıl intikam alacaksın?”

Shen Zechuan’ın ince bıçakları aslında baldırlarının dışına gizlenmişti. Aşağı baktı, sonra tekrar Xiao Chiye’ye baktı. “Savaşmak ve öldürmek ilişkilere zarar verir. Birlikte aptalı oynamak daha hoş değil mi?”

Xiao Chiye, “Sadece, en ufak bir dikkatsizliğimde beni bıçaklamak için gülümsemenin arkasına bir bıçak sakladığından korkuyorum,”* dedi.

“Sadece şehvet kelimesinin üzerinde bir bıçak vardır.”** Shen Zechuan ellerini açtı. “İkinci Genç Efendi bir beyefendi. Korkacak ne var?”

Ç/N: *: 笑里藏刀 kelimenin tam anlamıyla bir gülümsemenin arkasına gizlenmiş bir bıçak; yani gülümseyen bir dış görünüşün altında yatan öldürücü bir kalp veya niyet.

**: 色字头上带(一)把刀, kelimenin tam anlamıyla, sadece şehvet (色) kelimesinin üzerinde bir bıçak veya kılıç vardır. (色 kelimesini oluşturan radikallere atıfta bulunarak, yani ⺈(bıçak anlamına gelen ⼑’nin bileşen formu) 色 karakterini oluşturmak için 巴, yani şehvet acı sonuçlara yol açabilir.

Xiao Chiye ince bıçağı Shen Zechuan’ın avucuna yerleştirdi ve acele etmeden, “Az önce insan kılığına girmiş bir canavar olduğumu söyledim. Neden beni hep bir beyefendi olarak görüyorsun?”

Shen Zechuan elini geri çekmek istedi.

Ama Xiao Chiye onu bileğinden tuttu ve “Bugün çok itaatkâr olduğuna göre, bu İkinci Genç Efendi seni iyi hissettirecek bir yere götürecek,” dedi.

“Naip.” Shen Zechuan aniden ciddi bir yüz ifadesiyle konuştu, “Lütfen, erkeklerle ilgilenmiyorum. Gücenmeden iyi şartlarda ayrılalım. Neden bana bu kadar askıntı oluyorsun?”

Xiao Chiye bir an afalladı, sonra başını yana çevirdi ve gösteriyi izlemek için askeri talim alanının tüm kapılarına ve pencerelerine yapışan bir grup İmparatorluk Ordusu askerini gördü.

İmparatorluk Ordusu Komutan Yardımcısı, o gece adamlarını Sekiz Büyük Eğitim Bölüğünü öldürmeye yönlendiren yaralı suratlı adamdı. Pencereyi kavradı ve alay etmek için öne geçti.

“Başına buyruk bir serseri gibi savaşmak. Naip, ne oluyor? Bize her gün ders verdiğin zaman bize hiç gülümsememiştin!”

“Askıntı olmak dedi!” Birbirlerine anlamlı bir şekilde göz kırptılar ve sataşmaya başladılar “Bu nasıl aynı olabilir?! Naip şimdi yirmi üç yaşında ve evde üstüne titreyeceği bir karısı yok. Bu yüzden içindeki tüm enerjiyi başka biriyle harcamak zorunda. Aynı şey değil!”

Xiao Chiye, Shen Zechuan’ın kaçacağını hissetti ve bu yüzden onu sertçe kendine doğru çekti. Üstünkörü bir gülümsemeyle konuştu, “Doğru. Başkalarına askıntı olmaya bayılırım. Lanzhou, neden kaçıyorsun? Sana asılmayı bitirmedim! Erkeklere ilgi duymamanın nedeni, henüz onlardan tatlı bir tat almamış olman. İkinci Genç Efendi sana öğretecek.”

Utanmaz ve aptal olmaya gelince, o, Xiao Chiye, sadece Li Jianheng’a yenilgiyi kabul ederdi. Birine tecavüz etmenin hilesini kim bilmez ki? Shen Zechuan, onu utandırmak için bu tür ucuz numaralar kullanmaya çalışarak onu gerçekten küçümsüyordu.

Xiao Chiye, Shen Zechuan’a cevap verme şansı vermeden onu sürükledi.

Arkalarında Tantai Hu yara izine dokundu ve yanındaki askere sordu, “Bu adam kim? Onu daha önce İmparatorluk Ordumuzda hiç görmedim!”

“Soyadı Shen.” Yanındaki adam göz kırptı. “Zhongbo’dan gelen.”

Tantai Hu’nun yüzündeki gülümseme soğudu. Kafasını dışarı çıkarmak için kollarıyla kendini destekledi, sonra arkasına baktı ve konuştu, “Zhongbo’ya felaket getiren lanet Shen mi o? Naib’in onunla ne işi var! Shen Wei birçok insanın ölümüne neden oldu. Onun sekiz başı bile bizim kellemizi kesmeye yetmez! Jianxing’in Malikanesi Prensi çoktan başkaları tarafından harap edildi. Yine de Qudu’da yemek yiyor ve iyi yaşıyor. Chashi Nehri cephesinde ebeveynlerini kaybeden yetimler hâlâ çamur kemiriyor! Lanet olsun! Neden bana daha önce söylemedin?!”

◈ ◈ ◈

Xiao Chiye, Shen Zechuan’ı Feng Dağı’na götürdü.

Dağda dar bir taş merdiven vardı. Akıntı ayakkabılarının tabanlarını ıslatıyor, onları iliklerine kadar üşütüyordu. Ama Xiao Chiye su damlayan akçaağaç yapraklarını ayırıp bir yola çıkarken arkasına bakmadı bile. Düzensiz adımlarla içeri ilerlerken ayakkabıları, üzerine bastıkları çamura batmıştı.

Bir saatten kısa bir süre sonra Xiao Chiye olduğu yerde durdu.

Sisli yağmurda sazdan kulübe küçük ve zarifti ama yaşanacak bir yer gibi görünmüyordu.

Yan döndü ve Shen Zechuan’a, “Beni bir keresinde Nanlin Av Alanı’nda kurtarmıştın. Ödül olarak buranın yarısını seninle paylaşacağım.”

“İstediğim ödül, tamamen peşin para,” diye konuştu Shen Zechuan, “… Birlikte banyo yapmak değil.”

“Para ve ün, yalnızca dünyevi varlıklardır.” Xiao Chiye kumaş perdeyi kaldırmak ve içeri girmek için iki kolunu uzattı. Kıyafetlerini çıkarmak için girişte durdu ve bağırdı, “Burası yaşlı İmparator’un kendisinin bile daha önce hiç hoşlanmadığı bir yer.”

Shen Zechuan perdeyi kaldırdı ve Xiao Chiye’nin çıplak üst vücudunu gördü. Omuzlarının arkasındaki kasların hatları, keskiyle yontulmuş bir vücut gibi temiz ve düzgündü.

Evdeki kıvrımlı yükseltilmiş uçlara sahip küçük bir elbise askısı dışında, yalnızca dışarı çıkan bir kaplıca vardı. Xiao Chiye kıyafetlerini elbise askısının bir tarafına astı. Diğer uç belli ki onun için ayrılmıştı.

Xiao Chiye çizmelerini çıkardı, Shen Zechuan’a baktı ve “Bana arkanı dönüp soyunmak mı yoksa beni izlerken soyunmak mı istiyorsun?” dedi.

Shen Zechuan kemerini çekerek arkasını döndü. Doğu incisi avucuna indi ve onu düzgünce kol yenine koydu. Sırtındaki bakışlar hiç kaybolmamıştı. Shen Zechuan’ın eli kendi dış giysisini çıkarmadan önce bir an durakladı.

Xiao Chiye o giysinin yere kaymasını izledi. Shen Zechuan’ın boynunun beyazlığı nihayet aşağı doğru uzandı, tıpkı ay ışığına batırılmış armut çiçeği pirinç kağıdı gibiydi. Sırtı çok ince ve pürüzsüz görünüyordu.

Xiao Chiye düşündü.

Doğru. Sanki o an için Shen Zechuan’ın ensesine bakıyormuş gibiydi.

Bir erkeğin ensesi nasıl böyle nefes kesici bir güzellik üretebilirdi? Bu, Xiao Chiye’nin geçmişte gördüğü ve duyduğu her şeyin ötesindeydi. Bu sadece onu şaşırtmakla kalmamış, aynı zamanda hayret ettirmişti.

Libei’den gelen küçük kurdun dişleri keskindi ama daha önce ne böyle bir boynu ısırmış ne de böyle bir adamı ısırmıştı. Bakışları, okşama hissi veren bir güçle Shen Zechuan’ın ensesinden aşağı kaydı, aşağı ve yukarı doğru yol alırken hafifçe kabaran kontur boyunca hareket etti.

Pürüzsüz.

Xiao Chiye ağzının kuruduğunu hissetti. Aniden bir sarsıntıyla kendine geldi ve aceleyle bakışlarını kaçırdı.

Deli olmalıyım!

Düşündü.

Donglong Caddesi’nde o kadar çok cariye vardı ki! Hangisi gerçek bir güzellik değildi? Neden açlıktan yanıyormuş gibi bir adamın sırtına bakıyordu?

Xiao Chiye, güzel kadınlar tarafından baştan çıkarılan insanlara burnunu kıvırırdı, çünkü hayran olduğu yaşlılar ve büyüklerin hepsi kararlı, iradeli erkeklerdi. Kucaklarında güzel bir kadın olsa bile her birinin şehvetten etkilenmeyen bir erkek havasıyla gerçek bir beyefendi olduğu söylenebilirdi.*

Ç/N: 怀不乱 İlkbahar ve Sonbahar Döneminde, Lu’lu Liuxia Hui, geceleyin şehir kapısında kalmış ve burada evsiz bir kadınla tanışmış. Kadının soğuktan donacağından korkarak onu kucağına oturtmuş (ya da koynunda kucaklamış) ve kıyafetleriyle örtmüş. Gece, tek bir uygunsuz hareket yapmadan geçmiş. Bu daha sonra, yakınında güzel bir kadın varken bile ayartmalardan etkilenmeyen dürüst bir adamı tanımlamak anlamına gelmiş.

Tıpkı babası, ağabeyi, shifu’su gibi.

Dünyanın ünlü generalleri nesilden nesile değişmişti. Ama daha önce Qi Shiyu’ya kesinlikle hayran olmamıştı çünkü Qi Shiyu bir şehvet düşkünüydü. Zhongbo’daki savaştan sonra en çok nefret ettiği kişi Shen Wei idi ve bunun nedeni Shen Wei’in sadece canavarca suçlardan suçlu değil, aynı zamanda şehvet düşkünü olmasıydı!

Ama o anda, güzelliğin cezbettiği ve arzuların harekete geçirdiği bu hayvani içgüdü, bir kez daha başını kaldırma belirtileri gösterdiği için biraz başı dönüyordu.

Xiao Chiye bakışlarını dizginlemek için kendini zorladı ve zihni ile arzusu arasındaki çelişkiyi canlı bir şekilde hissetti. Bu adamı sevmiyordu ama adamın sevimliliğinden dolayı içinde, ikinci kez onu kucaklama, mahvetme, dişleriyle parçalama arzusu doğmuştu.

“İçeri girmiyor musun?” Shen Zechuan, arkasını dönüp ona yaklaştığında tamamen habersizdi.

Xiao Chiye kızgın bir sesle cevap verdi. “… Hah!”*

Ç/N: Buradaki “hah”, “hadi canım” anlamında bir ifade.

Yazarın Sözleri:

Boynun arkası gerçekten şehvet anlamına gelir. 233*

Ç/N: 233: LOL gibi internet dili gülme şekli

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Çeviri | Edit: Pebbles

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Fanart cr: @/ peepeestateNeck*boyun 🤤🤤🤤

Fanart cr: @/ peepeestate