My Tooth Your Love [我的牙想你]

Gelecek vaat eden Jin Xun An, genç yaşta diş kliniğinin baş diş hekimi, dekanıdır. Soğuk kalpli ve mesafeli görünmesine rağmen, Jin Xun An yine de kendisine imrenilen “Diş Hekimliğinin Usta Prensi” unvanını kazanmıştır. Bir gün, kıdemlilerinden biri olan Bai Qing, değerli küçük kardeşi Bai Lang’ı tedavi etmesi için ricada bulunur.

Bai Lang, Jin Xun An’ın önüne otururken adama soğuk ve acımasız gözlerle bakıyordur. Ve bir maske Jin Xuan An’ın yüzünün çoğunu kaplarken, yalnızca derin, alevleri anımsatan gözlerini vurgulamaya yardımcı oluyordur sadece. Korkusu ve travmaları nedeniyle kendini çukurda bulduğunu hisseden Bai Lang, daha sonra Jİn Xun An’ın korkmamasını söyleyen nazik ve yatıştırıcı sesini duyar. Ama neredeyse anında, kendini sersemlemiş, kalbi delicesine çarparken ve kaçmak için umutsuz bir bahane ararken bulur. Ki durum Bai Lang’ın açısından bu şekilde iken, Jin Xun An için bambaşkadır. Onun için kaçmaya çalışan ilk diş hastası olmakla kalmayıp aynı zamanda, Jin Xuan An’ın kariyerininin başından beri kesinlikle en zahmetli ve yorucu olan kişidir Bai Lang. Ancak bu öfkeye kapıldığını düşünürken bir yandan da Bai Lang’a çekilip durduğundan bihaberdir.

ÇEVİRMEN: haitangyon

~ bölümler ~

12

DİĞER ADLARI:   Wo De Ya Xiang Ni, My Tooth Misses You, My Teeth Miss You

ÜLKE | DİL: TAYVAN | TAYVANCA

BÖLÜM SAYISI: 12

TÜR: Romantik-Komedi, Gençlik, BL, TIP, Doktor

ÇIKIŞ TARİHİ: 14 Ekim 2022

KONUSU: Hasta ile diş hekimi arasındaki mesafe, yabancı iki insanın arasındaki en yakın mesafedir. Ancak… dişçiye gitmekten mi korkuyorsunuz? İşte aşk diye tanımladığımız şey de, dişçiye gitmekle aynı şeydir. Korkarsanız çözümü asla bulamazsınız. Nasıl ki aşkınızın en iyi bakımı almasını sağlamak cesaretin özünden geçiyorsa, en iyi tedavi bulmanın büyük cesareti de dişçi koltuğuna oturmaktan geçer. İşte bu dizimiz de, dişleri ve aşkı konu alan bir hikaye. Dişler, bedenimizdeki DNA’larımızdan başka vücuttaki en eşsiz şeydir. Yaşlanana dek sizinle beraberdir. Bin yıl sonra bile bozulmadan öyle kalabilirler. Ve işte bu noktada, en çok korktuğunuz şey ile aşk bütünleştğinde, koca şehirde saklı bir hikayenin çıkacağının habercisidir. Dünyada, bir başına çıkarılması zor olan şeyler, aşk olduğu kadar dişlerdir ne de olsa.