96. Bu Saygıdeğer Kişinin Bu Hayatta Doğan Nefreti

Share

               Ye Wangxi’nin onu hor görmesi şaşırtıcı değildi; bu Mei Hanxue, Şeftali Çiçeği Pınarı’ndaki sayısız kadın efsuncunun cilveleşip onun yüzünden kıskançlıkla ağız dalaşı yaptığı “dashixiong”du.

               Nangong Si başlangıçta yeni gelenin güçlü bir karakter olduğunu düşünmüştü, ama sadece görünüşüne güvenen hoş bir çocuk olduğu ortaya çıkmıştı; tüm ilgisi bir anda buharlaştı ve hal-i hazırda bulunan savaşa geri döndü.

               Mei Hanxue, Xue Meng’a baktı, biraz öfkeliydi ama kaşlarını indirdiğinde ve parmakları pipasının tellerinde dans ederken ona aldırmadı. Notaları işiten Taxue Sarayı’nın yüz efsuncusu her yöne yayıldı–––

               “Guqin bölümü, Alkaid’in Şarkısı’nı1 çalın; pipa bölümü, Büyü-Feshetme Dansını sergileyin.”

               Emriyle birlikte, birlik derhal melodiyi değiştirdi, sayısız güçlü, hızlı tempolu ezgiler havada toplanıp bulutları dağıtan bir melodi yankısı haline geldiler.

               Tüm şeytanî ifritler derhal savaşmayı bırakıp onun yerine boyunları uzamış bir halde ve yüzlerindeki boş bakışlarla yerlerinde durdular.

               Bunu gören Li Wuxin, Kunlun Taxue Sarayı’ndakilerin sadece müzik üstadı değil, aynı zamanda bariyer onarımı hakkında bir şeyler bildiklerini de hatırladı. Memnuniyetle başını kaldırıp bağırdı, “Değerli yeğen2 Mei, Semavi Yarık’ın nasıl onarılacağını bilme ihtimaliniz var mı?”

               Bu iğrenç “değerli yeğen” hitabına kulak asmayan Mei Hanxue yanıtladı, “Sonsuz Cehennem’in Semavi Yarık’ı yeteneklerimin ötesinde.”

               “Ah, bu…” Li Wuxin’in yüzü soldu, sonra kol yenini silkeleyip uzun bir iç çekti.

               “Hanxue, Kelebek Kasabası etrafındaki bariyer hakkında ne diyebilirsin, üstesinden gelebilir misin?”

               Konuşan kişi Xue Zhengyong’du. Sisheng Tepesi ve Taxue Sarayı’nın arası her zaman iyi olmuştu, bu yüzden tanıdık bir büyüğünü gören Mei Hanxue, cevap vermeden önce hürmetkar bir şekilde başını eğdi, “Deneyebilirim.”

               “Harika!” Xue Zhengyong ellerini çırptı. “Gidip dört yandaki bariyeri koru, şeytanların dışarı çıkmadığından emin ol ve Yuheng’i geri çağır–––“

               “Kıdemli Yuheng mi?”

               “Ah, lanet hafızam, daha önce Yuheng’le tanışmadığını unuttum. Endişelenme, onu gördüğünde kim olduğunu bileceksin, sadece şu anda bariyeri zapt eden kişiyi ara.”

               “Anlaşıldı.” Sakin ve aklı başında olan Mei Hanxue, kılıcını yatırıp, rüzgârda kayan bir yıldız gibi kasabanın kenarına uçtu.

               Nangong Si yayına üç ok gerdi ve bir kerede üç yöne atış yaptı. Yay telinin titremesinin arasından, hızla ve zarafetle geçen Mei Hanxue’yi gördü, Taxue Sarayı’ndan olanların geri kalanı düşmanı müzikal ezgilerle bastırmaya devam ediyordu. İstemsizce şaşırdı, Ye Wangxi’ye sordu, “Bu kişi yine de yetenekli görünüyor, neden ona savaşması için kadınlara güvenen hoş çocuk dedin?”

               “…”

               Ye Wangxi de şaşırmıştı, ancak ifritler şu anda yavaş hareket ederek onları yok etmek için ideal bir fırsat sunuyorlardı, bu yüzden anlamaya çalışarak zaman kaybetmedi, sadece düşmanla savaşmaya devam etmeden önce, “Görünüşe göre o zaman bana karşı elinden gelen her şeyi yapmamış.” diye yanıtladı ve daha fazla konuşmadı.

               On büyük klanın dördü şimdi buradaydı ve Semavi Yarık’a karşı savaşı biraz daha az umutsuz bir mücadeleye dönüştürmüşlerdi, ama yine de yürek parçalayıcıydı.

               Halihazırda yerdeki zebaniler Taxue Sarayı ezgileri tarafından dondurulmuş olsalar da dakikalar içinde hayalet diyarına bağlanan kanlı gözden giderek daha fazlası sızıyordu, çığlık atıyor ve uluyorlardı. Taxue Sarayı’nın kuvvetleri havaya konuşlandırılmıştı, ancak enstrüman çalarlarken kendilerini savunamıyorlardı, bu yüzden şeytanî zebaniler bulutların arasından pipa ve guqin çalanlara doğru akın ediyorlardı.

               Savunma şarkısını çalmak için güçlerinin bir kısmını yönlendirmekten başka seçenekleri yoktu, bastırma ve defetme şarkılarının ani zayıflayışı, yerdeki zebani kitlelerinin çılgın saldırılarının devam etmesine izin veriyordu.

               Daha beteri, hayalet diyarının kapısı hâlâ açılmaya devam ediyordu, bazı yüksek seviyeli şeytanlar, prangalarından kurtulmak için yeteri kadar fani dünyanın Yang enerjisinden tüketmişlerdi ve onlar da arkalarında şıngırdayan zincirlerini sürükleyerek bu diyara geçiyorlardı.

               Bunlar önceki önemsiz zebaniler gibi değillerdi; hem kendi cesetleri hem de birinin dargın ruhu tarafından ele geçirilmişlerdi ve çok daha fazla güçlü ve hırçındılar, ortalama bir efsuncunun baş edebileceğinden çok uzaklardı. Birdenbire, sürüden ayrılanların bazıları bir darbede indirilmişlerdi, göğüsleri kemikli pençeler tarafından şişlenmişti–––

               Yüksek dereceli şeytanlar o efsuncuların ruhani enerji dolu kalplerini deşip açgözlülükle yerken, ıslak bir fışkırma sesiyle her yere kanlar saçılmıştı, taze kanın vıcık vıcık sesi geliyordu ve yüzlerindeki çürümüş etten aşağı akıyordu.

               Ağızları kanla kaplıydı ve et parçaları sarkıyordu, şeytanlar daha da güçlenmişti, kalabalığa dalıyorlardı ve av hayvanları gibi sıradaki yemeklerini arıyorlardı.

               Birdenbire, kıyamet koptu!

               Xue Zhengyong bağırdı, “Düzenleri kurup gruplar oluşturun! Birlikte kalın, kaçmayın!”

               Ama bazıları çoktan aklını kaçırmıştı, histerik bir halde koşuyor, çığlık atıyor ve her yöne kaçışırken ağlıyordu. Kanın pis kokusu havada yoğunlaşmıştı; şeytanî ifritler ölülerin cesetlerinin yaptıklarına benzer biçimde, gelgit gibi topladılar…

               Ok üstüne ok atan Nangong Si, asılmış bir hayalet, ağzından sarkan kan kırmızısı diliyle saldırırken ve onu esir alırken canını dişine takıyordu, hayalet, pençesini kaldırdı ve doğrudan göğsüne saldırdı.

               Ye Wangxi dönüp gördüğünde çok uzaktaydı, ansızın bütün kan, genelde sakin olan yüzünden çekilmişti–––

               “A-Si!!!”

               “Gongzi!”

               Song Qiutong çabucak kılıcıyla atıldı ve asılmış hayaleti kolundan bıçakladı. Ama bunun gibi korkunç bir hayalet şöyle dursun, daha önce hiç kimsesi öldürmemişti, bu yüzden hemen korkuyla bıraktı, uzun kılıç kılank sesiyle yere düşmüştü.

               Asılmış hayalet öfkeyle üstüne saldırdı ve Nangong Si bağırırken ona siper etmek için yayını kılıçla değişti, “Git buradan, çabuk!”

               Song Qiutong’un gözleri yaşlarla parıldıyordu, konuştu, “Qiutong’un hayatı Rufeng Klanı tarafından kurtarıldı, bu kişinin gitmesi mümkün değil…”

               Nangong Si’nın kadınlarla uğraşmakta çok az deneyimi vardı, ama onun ince davranışını gözlerindeki kararlılığı görünce, kalbinin sıkıştığını hissetti ve “Ye Wangxi!!!” diye bağırırken alçak sesle küfretmeden edemedi.

               “Ye Wangxi! Çabuk buraya gel! Benim için ona göz kulak ol!”

               Ye Wangxi kan, kir ve pislik kaplanarak lekelenmiş yakışıklı yüzüyle geldi. Song Qiutong’u kolundan kavradı ve sertçe konuştu, “Gidip Qin-shixiongu bul ve onunla kal.”

               “Gitmiyorum, hâlâ yardım edebilirim,” yalvardı. “Genç Efendi, sizin yanınızda kalmak istiyorum.”

               “Ye Wangxi, onu koruduğundan emin ol!”

               Ye Wangxi’nin yüzü anında karardı; onun gibi gürbüz bir centilmen, yüzünde böyle bir öfkeyi neredeyse hiç göstermezdi.

               “Nangong Si,” heceler titremiş, çatlamıştı. “Aklını kaçırmış olmalısın.”

               Sonra, diğer ikisini umursamadan, kılıcını aldı ve taşan hortlak sürüsünün içine atladı.

               Daha çok yüksek dereceli şeytan belirmişti, balıkların midesini dilimleyen hançerler gibi kalabalığa karışıyor, pullarını soyuyorlardı, parlayan pulları kanla yapış yapıştı, yükselip alçalıyorlardı.     Herkes kendi canının derdindeyken zebaniler yaşayanların etrafını sarmışlardı, sadece her birini yemek, Sonsuz Cehennem’e sürüklemek istiyorlardı. Mo Ran, Xue Meng ve Shi Mei her yönden şeytanlarla savaşıyordu, ancak etraflarındaki açıklık, düşman yaklaştıkça küçülüyordu. Xue Meng hırçın bir ifritin kollarını keserken ıslak bir ses çıktı ve pis kanlar birkaç metre havaya sıçradı.

               Saldıran ifrit, bu şahsın güçlü olduğunu görünce, onun yerine Shi Mei’e döndü. Shi Mei’nin elleri büyü mührü pozisyonundaydı, ama ruhani enerjisi tükeniyordu ve suışığı düzeni parlak bir şekilde titriyordu…

               Mo Ran, bu şekilde daha fazla dayanamayacaklarını bilerek bir karar verdi ve konuştu, “Shi Mei, koruma düzeni kur. Xue Meng, içine gir.”

               “Ne?” Xue Meng hemen sinirlendi. “Pısırığın teki olmamı mı söylüyorsun?!”

               “Sadece beni dinle ve içine gir! Şu an nasıl göründüğün konusunda inat etmenin zamanı mı? Etrafına bir bak, bu kadar hayaleti öldürebileceğimizi mi düşünüyorsun?!”

               Shi Mei konuştu, “A-Ran, ne yapacaksın?”

               “Fazla soru sorma, sadece dediğimi yap,” Mo Ran ses tonunu nazikleştirdi, “Sorun olmayacak.”

               Etraflarındaki çember daha da daralmıştı. Mo Ran buyurdu, “Çabuk ol, daha fazla zamanımız yok.”

               Shi Mei’nin tek yapabildiği el mührü büyüsünü, Xue Meng ve kendisi etrafındaki mavi renkli kalkan düzeni katmanını oluşturmak için ayarlamaktı. Düzenin tamamlandığını gören Mo Ran kol yenine gizlenmiş bir silah çıkardı ve düzene kendi kanından serpmek için avcuna geçirdi, düzeni kendi ruhani enerjisiyle işaretliyordu. Sonra, bakışları karardı, kısık sesle seslendi, “İşe koyul!”

               Sözleriyle, Jiangui ışıl ışıl parladı, her yaprak alev alev kıpkırmızı ruhani enerjiyle parlıyordu, aniden onlarca metre uzarken söğüt salkımına asılı bir sürü keskin hançer gibiydiler. Mo Ran gözlerini yumdu, zihninden Chu Wanning’in öldürme tekniğini salışını hatırlıyordu ve gözlerini tekrar açtığında, gözlerinde sayısız sarı benizli zebaninin yaklaşan yansıması vardı.

               Jiangui’yi göğe doğru savurdu, salkımdan kıvılcımlar saçıldı ve yağmur gibi alçaldılar.

               Mo Ran kolunu kaldırdı, kol yenleri rüzgârda dalgalanıyordu.

               O anda zihninde, silueti Chu Wanning’le örtüşmüştü, ikisi de mükemmel derecede senkronize hareket ediyordu.

               “Rüzgâr.”

               Yeryüzünü tahrip eden ve tepedeki bulutları çağırıp göğü aşağı çeken bir kuvvet patlaması oldu!

               Mo Ran’in arkasındaki Xue Meng ve Shi Mei, cehennemden bir nilüfer gibi kıpkırmızı çiçek açan devasa bir ışık düzenini izledi, hırçın fırtınalar, biçimsiz bıçaklar gibi zemini kırbaçlarken, Jiangui Mo Ran’in elinde döne döne bulanıklaşmıştı, toz ve enkaz girdabını havaya uçuruyordu, ezici kuvvet sayısız zebaniyi girdabın içine çekti ve kıyma olarak yere düştüler!!!

               Chu Wanning’in alan öldürme tekniği, “Rüzgâr.”

               Mo Ran çoktan bu kadar iyi bir şekilde bu tekniği kullanabiliyordu…

               Fırtına dindiğinde, alanda kesinlikle hiçbir şey kalmamıştı.

               Mo Ran döndüğünde, Xue Meng ve Shi Mei’in yüzünde şok ifadesi vardı, ama kutlayacak zaman yoktu, olması gerekenden çok uzakmış gibi hissediyordu – şu anda bir zamanlar olduğu efsun gücü seviyesinde olsaydı, hayalet bariyerinin çatlaması gibi önemsiz bir şey, onun için çocuk oyuncağı olurdu.

               “Şuraya bakın!”

               Birdenbire uzaktan biri seslendi.

               Herkes gökyüzünde, farklı yönlerden kılıçlarını süren birkaç birliğe baktı, her grup farklı giyiniyordu ve farklı ruhani enerjilerle örtülmüştü.

               Sonsuz Cehennem’in Semavi Yarık’ı nihayet yukarı efsun dünyasını harekete geçirmişti. Parıldayan kılıçlar birer birer yere indi, devasa bir destek akını gelmişti – orada Yağmur Çanı Adası’ndan zarif ve çekici şahıslar ve şurada da Wubei Tapınağı’ndan ciddi ve asil keşişler vardı.

               Nihayet, on büyük klan da mevcuttu.

               Daha güçlü şeytanlar sonsuz çekirge sürüsü gibi bu dünyaya girmelerine rağmen, desteğin ani gelişiyle, artık fazla üstün değillerdi.

               Aynı zamanda, Mei Hanxue ve Chu Wanning sonunda ruhani transferi tamamlamıştı, kasabanın en önemli yönlerindeki bariyerin rengi altından maviye dönüyordu.

               Mei Hanxue sınırları korurken, Chu Wanning rüzgârı savaşın merkezine doğru sürdü ve dövüşün en şiddetli olduğu yere zarafetle indi.           

               Gökteki yarığa baktı, şimdiye tamamen açılmıştı, bir tür ölçülemez ve dehşet verici kötülük içeriden belli belirsiz fark edilebiliyordu.

               Varlığın çılgın gücünü neredeyse hissedebiliyordu, sanki kan içmiş ve milyonlarca beyin yemiş gibiydi…

               Bariyer şimdi mühürlenmeliydi, yoksa Sonsuz Cehennem’le bastırılan o büyük kötülük serbest kalacak ve fani dünyaya girecekti!

               Chu Wanning, sahne arkasındaki kişinin peşinde olduğu şeyin bu olup olmadığını merak etti, cehennemden bu dünyaya bir tür büyük kötülük salmak mıydı?

               Ama hangi amaçla?

               “Shizun!”

               Shi Mei endişeyle arkasından seslendi.

               Chu Wanning sese doğru döndü.

               Geçmiş hayatın anısı tekrar şimdiki manzarayla örtüşmüştü.

               “Shizun!”

               Shi Mei o zaman da ona böyle seslenmişti.

               Chu Wanning sese doğru dönmüştü.

               Shi Mei karda nefes nefeseydi, kan ve kirle kaplıydı, fakat bakışları katı ve kararlıydı. “Shizun Semavi Yarık’ı mı onaracak?”

               “Mn.”

               “Ama bu… bu sadece bir çatlak değil, bu Sonsuz Cehennem’e açılan bir çatlak, Shizun nasıl kendi başına yapabilir?”

               “…”

               “Bırak yardım edeyim. Şeftali Çiçeği Pınarı’nda savunma sanatları çalıştım, Shizun’a ayak bağı olmayacağım…”

               Sanki neredeyse çok uzun yıllar önce ikisi arasında geçen, yaşam ve ölümü belirleyen konuşmayı duyabiliyordu.

               Mo Ran kanının donduğunu ve başının uyuştuğunu hissetti. Uyarmaksızın Shi Mei’i kaptı ve arkasına çekti, sonra onu Xue Meng’a itip bağırdı, “Xue Ziming, ona göz kulak ol! Ona iyi bak!!!”

               Xue Meng’ın gözleri irileşti. “Bir yere mi gidiyorsun, mankafa?”

               “Ben…”

               Hızlanan rüzgâr kanın pis kokusunu taşıyordu.

               Gökte uçuşan kar taneleri yoktu; en azından bazı şeyler önceki hayatından farklıydı.

               Mo Ran’in kayıp ve çaresiz bakışları Shi Mei’in üstünde durdu, kalbinin sıkıştığını hissediyordu ama sonra rahatlamayla doldu.

               Bu bariyer sadece Chu Wanning’le onarılamazdı.

               Ancak üç müridinin yanı sıra, kimse onunla birlikte uyum içinde çalışmak için ruhani efsununa aşina değildi. Yani içlerinden biri gitmeliydi.

               Rüzgâr şiddetle savaş alanından, ümitsiz katliamın binlerce kilometresinden esti.

               Kendini tutan Mo Ran, Shi Mei’i kollarına çekti. Ona böyle açıkça ve doğrudan sarıldığı ilk andı; kısa bir süre sarıldı ve sonra ansızın itti.

               Shi Mei.

               Bu sefer, korkarım ki ölen kişi ben olmalıyım.

               “Shizun’a bariyeri mühürlemesinde yardım edeceğim,” Mo Ran tartışmaya meyil vermeyen bir tonla belirtti. Gözlerini kısıp Shi Mei’e başka bir derin ve anlamlı bakış yöneltti.

               Ansızın, diğerlerinin ne düşündüğünü artık umursamıyordu, Xue Meng’ın tam orada olduğunu umursamıyordu, reddedilebileceğini umursamıyordu. İki ömür beklemişti, iki ömürde de sevmişti ve şimdi gidiyordu ve geri dönemeyebilirdi. Acımasız rüzgârda dururken, sevdiğine birkaç son söz söylemek istiyordu.

               “Shi Mei, aslında, ben…”

               Ama konuşmak için ağzını açtıktan hemen sonra, hırçın zebanilerin kükremesi sesini boğdu.

               Lav gibi kaynar sıcaklıktaki o anlık dürtü, o anlık duraksamada soğumuş ve en sonunda sönmüştü.

               “A-Ran, bir şey mi söyleyecektin?”

               Geçmiş yaşamının yansıması Mo Ran’in gözlerinden hızla geçti; yarı açık perdenin arkasındaki Shi Mei’in gülümsemesini gördü.

               Ne kadar acımasızdı.

               Tüm hayatı boyunca, ölünceye kadar onunla kalmıştı ve baktığı her yerdeydi.

               Göz kenarları hafif kızarık olan Mo Ran sırıttı.

               “Boş ver, iyi şeyler iki kez söylenmez.”

               Shi Mei: “Sen…”

               “Shizun’a yardım etmeye gidiyorum. Döndüğümde… Hâlâ söylemek istiyorsam söylerim.” Gamzeleri derin, bakışları aşk doluydu. “O zaman söyleyeceğim…”

               Böylece, döndü ve Chu Wanning’e doğru yol aldı.

               Shi Mei şimdi ölmeyecekti.

               En azından onun önünde ölmeyecekti.

               Mo Ran biranda gökyüzü daha çok açılmış ve yer daha da genişlemiş gibi hissetmişti. Önündeki, beyaz cübbesi dalgalanan figürün, hayatının yeniden doğduğu kısmının sonu olacağını varsayıyordu.

               Dünyayı kalbinde tutan Shizun’u.

               Chu Wanning, Shi Mei ölürken, bariyerin onarımını tamamlamak uğruna, öfkeli zebanileri temizlemek için acımasızca gitmeyi seçmişti.

               Bu kez, onunla birlikte bariyeri onaran kendisiydi. Chu Wanning onu fazlasıyla küçümsüyordu, ondan hiç hoşlanmıyordu, kendisi gibi önemsiz birinin yaşamasını veya ölmesini umursayarak Ölümsüz Beidou olarak değerli itibarını alçaltmasına imkân yoktu.

               “Shizun.”

               Önünde durdu, Jiangui elinde parlıyordu.

               “Bu bariyerin onarımı zor, yardım etmeme izin ver.”

               Durum acildi; Chu Wanning sessiz bir kabul edişle ona sözsüz bir bakış attı.

               Mo Ran onu takip ederken, Chen Malikânesi’nin en yüksek noktasında durmak için sıçradı.

               Chu Wanning konuştu, “Sezgi Bariyeri’ni kur.”

               Mo Ran, talimatlarını takiben onunla uyum içinde hareket etti, biri solda diğeri sağda, senkronize bir şekilde ellerini havaya kaldırırken, parmak uçları Sezgi Bariyeri mührüyle parlıyordu.

               “Başla!”

               Ruhani enerjileri, başlatma sırasında vücutlarından yayılmıştı, her ikisi de uyum içinde çalışarak düzenin hayati bir temel noktasını tutuyor, efsunlarının yükselişini kullanarak dışarı doğru genişleyen altın-kızıl bir bariyer oluşturuyordu.

               Bariyerin dokunduğu tüm şeytanî ifritler yanmış gibi çığlık atıyorlardı ve hayalet diyarının gözüne geri kaçıyorlardı. Bariyer çok geçmeden berraklaştı ve parladı ve ayaklarının altından ruhani güçle oluşturulmuş bir çift bakır ejderha platformu yükseldi, ikisini de göğe yükseltiyordu.

               Hayalet göz, bariyerin göz kamaştırıcı altın ve kızıl ışığında, yavaşça kapanmaya başladı, ancak dargın ruhlar teslim olmayı reddedermişçesine daha da vahşileştiler.

               Yayılan habis enerji kapanışın her santiminde güçleniyordu ve o sırada yarıktan birkaç bin metre uzaktaydılar, içerideki bozulma neredeyse aşikârdı.

               Mo Ran, bu yeniden doğmuş bedeninde, omuzlarına yüklenen ağır bir yük binmiş gibi, binlerce ton ağırlığındaki devasa bir kaya göğsüne bastırılıp nefes almasını zorlaştırıyormuş gibi hissediyordu.

               Ona karşın, Chu Wanning’in ruhani enerjisi hâlâ güçlü ve istikrarlıydı, durmaksızın bariyere akıyordu.

               Bir santim, bir santim daha.

               Havadaki bozulma bir noktaya yoğunlaşmıştı; sanki sayısız hançer etini ve kemiklerini deşiyordu.

               “Shizun…”

               Bilinci yavaşça solarken, tekrar geçmişteki anılarını görüyor gibiydi.

               Shi Mei ve Chu Wanning birlikte bariyeri onarmak için çalışıyordu ve bu, Yin ve Yang’ın dünyasının tekrar ayrılmasından sadece birkaç dakika önceydi. Yang enerjisinden mahrum bırakılmak üzere olan hırçın hayaletler bir kez daha Shi Mei’in tarafının daha zayıf olduğunu fark etmişlerdi; birleşmişler ve bir olup Shi Mei’e akın etmişlerdi.

               Şaa!

               Bariyerin dengesinin korumak için elinden geleni yapan Shi Mei, sadece bir anda, deşilmişti!

               Sahne, neredeyse tam olarak aynı şekilde, tekrar canlanıyordu.

               Sadece bu kez, kalbi bin hayalet tarafından delinen Mo Ran’di.

               Semavi Yarık’tan, bir dizi şeytanî ifrit yoğun bulutların arasından geçti ve bir anda Mo Ran’in göğsünü yumrukladılar. Mo Ran sersemledi ve ancak bir süre geçtikten sonra kendine gelip fark etti, göğsünden kanlar fışkırıyordu.

               Boğucu akışta boğularak, zar zor Chu Wanning’e döndü, karşılaştığı tek şey adamın el değmemiş beyaz cübbesi ve soğukça kayıtsız yüzüydü, ona yarım bir bakış bile ayırmamıştı.

               Dargınlık kalbinde dolup taştı.

               Derin bir nefrete dönüştü.

               Bakır ejderha platformundan düştü, dudaklarının kenarından kanlar akıyordu, göğsü kopkoyu, parlak bir kırmızıya boyanmıştı.

               Düşüşü bir an sürdü, ancak sonsuza dek sürmüş gibi hissettirmişti, tıpkı boğulan biri yavaş yavaş denizin dibine batıyor gibiydi, canlı dünyanın yumuşak fısıltılarını asla duymayacak gibi.

               Chu Wanning onun için parmağını bile oynatmamıştı.

               Onları durdurmaya çalışmamıştı.

               Onun tarafına bakmaya bile zahmet etmemişti.

               Düştüğünde, kızıl ruhani enerji dağılmıştı ve tıpkı önceki hayatındaki gibi, Chu Wanning güçlerinden arta kalanları Mo Ran’in onaramadığı kısma boşaltmayı seçmişti ve sadece kendi gücüyle–––

               Bariyeri gürleyen bir bam sesiyle kapanmaya zorladı!

               Ama zebaniler kapının bu tarafında kalmış, hayalet diyarının Yin enerjisiyle olan bağlantıları kesilmişti, hemen efsunculara karşı çılgın bir hücuma kalktılar, kısa sürede sayısız canlıyı biçip geçtiler, bazı klanların dizilişini tamamen ortadan kaldırmışlardı.

               Chu Wanning aşağı indi. Mo Ran düştüğünde, düşüşünü yastıklamak için, bakır ejder sütununun altında bir ışık katmanı biçimlenmişti.

               Fakat tüm göğsü delinmişti ve altındaki zeminde kanlar birikmişti, o zamanki Shi Mei’den farkı yoktu.

               Chu Wanning, Mo Ran’e doğru koşan ifritleri geri püskürttü ve elinin tersiyle, etrafına koruyucu bir bariyer kurdu.

               “Shizun…”

               Arkasındaki kişi kısık sesle mırıldandı.

               “Gidiyor musun…”

               Mo Ran öksürdüğünde ağzından kanlar boşandı, ama yüzünde bir sırıtış vardı.

               “Yine gidiyor musun?”

               Akan altın bariyerin dışında, o kişi sırtı ona dönük durmaya devam ediyordu. Mo Ran ağzını açtı, ancak boğazı aniden demir tadıyla doldu.

               “Chu Wanning, odundan mı yapıldın? Bencillikten, üzgün hissetmek ne demek bilmiyorsun, değil mi…”

               “Chu Wanning…”

               “Chu Wanning…”

               Görüşü bulanıklaştı. Savaş yaralarıyla doluydu; alnındaki bir kesikten kan aktı, gözüne girdi ve başını geri atıp göklere doğru coşkuyla kahkaha attı, delirmiş gibi kahkaha atıyordu, kanlı göz yaşları yüzünden süzülüyordu.

               Hıçkırıkla sesi çatladı. “Chu Wanning, arkanı dön! Bana bak… Gerçekten gidecek misin…”

               Son bir kez bana bakmayacak mısın?

               Ölüyorum.

               O zaman, ölen Shi Mei’ken, en azından ona bir bakış ayırmıştın.

               Sen…

               Sen gerçekten…

               Beni bu kadar mı sevmiyorsun? Bu kadar mı küçümsüyorsun?

               Başka niçin bana bakmayı reddediyorsun, sadece son bir kez? Niçin arkanı dönmüyorsun?

               “Shizun…”

               Gözleri kan ve gözyaşlarıyla doluydu.

               Altın rengi bariyerin içinden gördüğü son şey, beyaz cübbeleriyle yürüyüp giden o şahsın tek başına figürünün arkasıydı.

               Şeytanları bastırmak için.

               Yani sonunda, kalbinde daha az önemli olan kimsenin olmadığı ortaya çıkmıştı… Mo Weiyu’den daha az önemli kimsenin olmadığı.

Dipnotlar

  1. Yao Guang, İngilizce ismi Alkaid ya da Benetnasch, Büyük Ayı Takım Yıldızı’nda en soldaki yıldız.
  2. Kan bağları yok, Çin kültürü kan bağı olmayan kişileri (kardeşler, teyzeler, yeğenler v.b) kastederken gerçekten de rahat.