Qiang Jin Jiu –10. Sarhoş

Share
  • 28 Şubat 2023

Qiang Jin Jiu – Bölüm 10 : Sarhoş

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Xiao Jiming, fenerin altında dururken pelerinini etrafında topladı. Zhao Hui arkasında nöbet tuttu ve “Saate bakacak olursak, şimdiye kadar geri dönmeliydi. Onu almaya giden adam, Genç Efendi’nin kendi başına atına bindiğini söyledi. Neden hala burada değil?” dedi.

“Xiao Jiming soğuk bir nefes verdi ve bir an için sessizce gökyüzüne baktı. “Ne zaman geçmişte mutsuz olursa, Hongyan Dağları’nın eteklerinde at sırtında dörtnala giderdi. Bu alışkanlık değişmeyecek.”

Zhao Hui, ” En azından İmparatorluk ordusu bir ordugâh.”

Xiao Jiming bakışlarını kaydırdı ve sordu “Babanın hayatında en çok neye pişman olduğunu biliyor musun?”

Zhao Hui dürüstçe başını salladı.

Xiao Jiming, “Ah Ye’ye çok geç babalık yaptı. Üç yıl önce, Hongyan Dağları’nın eteklerinde pusuya düşürüldük. Babamın destek birlikleri gelmeden önce, Ah Ye, kendisini korumakla görevlendirilmiş yirmi süvari üyesine liderlik etti ve geceleri Hongjiang Nehri boyunca at sürdü. Gecenin yarısı bataklığı kolaçan etti ve Biansha’nın tahıllarını yaktı. Onu gördüğümde, bacaklarındaki yaralar iltihaplanıncaya dek sırılsıklam olmuştu, kokuyordu ve kirliydi. O yıl sadece on dört yaşındaydı. Korkup korkmadığını sorduğumda çok iyi vakit geçirdiğini söyledi. Babam sık sık Lu Klanı’nın çölün kartalları olduğunu, Xiao Klanının ise Libei’nin köpekleri olduğunu söylerdi. Bu ifade seçimini sevmiyorum, ama o zamandan beri birlikleri her dağıttığımızda zincirlenmiş köpekler gibiyiz. Artık on yıl önce olduğu kadar tatmin edici değil. Bunca yıldır mücadele etmek içimdeki yiğitliği tüketti. Xiao Klanının üyeleri köpek değil, ama bugün kurt doğası ile geriye kalan tek kişi Ah Ye. Rüyalarında özlediği şey Libei dağları. Yine de artık Qudu’da kalması ve ata binme özgürlüğünü unutması gerekiyor. Babam ve ben onu hayal kırıklığına uğrattık.”

Bir anlık sessizliğin ardından Zhao Hui, Xiao Jiming’e baktı ve “Kalıtsal Prens’in kendini küçük görmesine gerek yok. Genç Efendi doğası gereği acelecidir ve mirasa liderlik etmek ve devam etmek için en iyi seçim değildir. Daha erken ya da geçdoğması önemli değil; Libei’nin dizginleri ona teslim edilmemelidir. Başkomutan, deneyimle şekillenen birinin azmine ve kaya kadar sarsılmaz bir iradeye sahip olmalıdır. Genç Efendi buna uygun değil.”

Xiao Jiming tek kelime bile etmedi.

O gece kuvvetli rüzgâr, fenerleri durmadan salladı. Efendi ve köle, birinin uzaktan atı kendilerine doğru sürdüğünü görmeden önce bir saatten az bir süre beklediler.

“Kalıtsal Prens!” Atın üstündeki adam yere yuvarlandı ve “Genç Efendi’ye bir şey oldu!” dedi.

Zhao Hui hemen kılıcını tuttu ve “Genç Efendi nerede?” dedi.

◈◈◈

Bir saat önce.

Manga Komutanı zincirlenmiş Shen Zechuan’ı merdivenlerden aşağı itti.

“Şarkı söyle.” Manga Komutanı onu arkadan cesaretlendirdi. “Çabuk, birkaç dize söyle!”

Shen Zechuan, duvarın gölgeleri altında çömelmiş adama bakarken tek kelime etmedi. Akdoğan’ı görünce göğsü ağrıdı. Olduğu yerde dururken dudaklarını sıkıca birbirine bastırmaktan kendini alamadı.

Xiao Chiye, “Buraya gel ve burada dur,” dedi.

Shen Zechuan bir nefes verdi ve Xiao Chiye’den biraz uzakta durmak için yavaşça ileri doğru ayaklarını sürüdü.

Xiao Chiye ayağa kalktı ve “Annen kim?” diye sordu.

Shen Zechuan, “Duanzhou’dan bir dansçı” diye cevap verdi.

“Nasıl şarkı söyleyeceğini biliyorsun, değil mi?” Xiao Chiye’nin bakışları o kadar korkutucuydu ki birini paniğe sokardı. “Yaşlı Köpek Shen sana hiçbir şey öğretmedi, ama biri sana bir şeyler öğretmiş olmalı.”

Shen Zechuan, sanki ondan korkuyormuş gibi bakışlarından kaçmak için başını indirdi.”…Nasıl yapacağımı bilmiyorum.” dedi.

“Başını kaldır.”Xiao Chiye fenerini ayağıyla kenara itti. “Yoksa benden korkuyor musun?”

Shen Zechuan’ın tek yapabildiği başını kaldırmaktı. Şarap kokusu almıştı.

Xiao Chiye, “Şarkı söylemek istemiyorsan sorun değil. Bana bir şey bul.”

Shen Zechuan hala zincirlendiğini göstermek için avuçlarını açtı.

Xiao Chiye kaşlarını çattı, “Öylece bul işte.”

Böylece Shen Zechuan çömeldi ve birkaç avuç kar aldı.

Xiao Chiye soğuk bir şekilde başının üstüne baktı ve “Tekrar ayağa kalk,” dedi.

Bu yüzden Shen Zechuan ellerini dizlerinin üzerine koydu ve ayağa kalktı.

Xiao Chiye, “Rahatça çömelip kalkabiliyorsun ve bacakların etkilenmiyor. İmparatorluk Korumaları kırbaçlarken çok mu düşünceliydi, yoksa değersiz bir hayatı sürdürmek daha mı kolay?”

“Doğal olarak, nedeni değersiz bir hayatın sürdürülmesi daha kolay olduğu için.”Shen Zechuan boğuk bir sesle konuştu. “Çok şanslıyım.”

“Bu biraz mantıklı.” Xiao Chiye kırbacını Shen Zechuan’ın göğsüne bastırdı. “Bu tekme bu hayatı sona erdirmek içindi. Dövüş becerilerin oldukça iyi.”

Kırbaç, Shen Zechuan’ı ürpertti. Korkudan irkildi ve “Ben sadece… son nefesime tutunuyorum. İkinci Genç Efendi erdemli biri. Neden benim gibi bir kimsenin hayatını zorlaştırıyorsunuz? Bu konu zaten böyle bir noktaya geldi ve hak ettiğimi aldım. Lütfen bırakın beni.”

Xiao Chiye, “Gerçekten demek istediğin bu mu?”

Shen Zechuan çoktan hıçkırmaya başlamıştı. Başını şiddetle salladı.

Xiao Chiye kırbacı geri çekti ve “Her şeyi söyleyebilirsin ama bunların doğru olup olmadığını kim bilebilir. Şuna ne dersin? Bir köpek gibi birkaç kez havla. Memnun olduğumda, bu gece seni bırakacağım.”

Shen Zechuan hiçbir şey söylemedi.

Manga Komutanı, Xiao Chiye’nin gözleri karşısında akılsızca korktu ve birkaç kez Shen Zechuan’ı dürttü.

Shen Zechuan’ın yüzü solmuştu, çekingen bir şekilde, “…En azından sadece seninönünde yapmama izin ver.” dedi.

“Defol.” Xiao Chiye kısa ve öz tuttu.

Manga Komutanı anında rahatladı ve Shen Zechuan’a sevinçle, “Defolalım! Hemen gidelim…!” dedi.

Xiao Chiye’nin keskin bakışları Manga Komutanının yüzüne takıldı. Manga Komutanının dizleri zayıfladı. Kendini işaret etti ve “Ben, ben mi? Elbette… Elbette!”

Dişlerini sıkarak bir top haline geldi ve kısa bir mesafede durmadan önce karda birkaç tur(*1) yuvarlandı.

(*1)  hem defolmak / kaybolmak hem de yuvarlanmak anlamına gelebilir.

Shen Zechuan cilveli bir şekilde biraz daha yaklaştı ve Xiao Chiye’nin kulağına fısıldadı. “…Beni bıraksan bile, ben seni bırakacak mıyım?”

Xiao Chiye, Shen Zechuan’ın kolunu kavrayıp kuvvetle aşağı bastırırken aniden karlar havalandı. Uğursuz bir ifadeyle, “Şimdi gerçek rengini gösteriyorsun, ha. Yaptığın bu çaresiz ve acınası hareketin ne olduğunu merak ediyordum!”

Her iki adam da aniden karların üzerine devrildi. Elleri kelepçelerden sarkan Shen Zechuan, Xiao Chiye’yi karnının alt kısmından tekmeledi ve kendini desteklemek için çabaladı. “İmparatorluk Kararnamesi benim için hapsedilmekti. Yine de Xiao Klanı, hayatımı almak için imparatorluk fermanına meydan okumaya cesaret ediyor. Bu geceden sonra—”

Xiao Chiye, Shen Zechuan’ı kelepçelerinden tutupkendine doğru çekti.

Shen Zechuan yere sert bir şekilde çarptı ve sıktığı dişlerin arasından bağırdı.”- Hepiniz imparatorluk fermanına meydan okuyan Xiao Klanı’nın suç ortaklarısınız! Ölümüm pişmanlık duyulacak bir şey değil, ama İmparatorluk Ordusu bu gece benimle birlikte ölecek!”(*2)

(*2) 陪葬 Ming Hanedanlığı döneminde (ve bazı diğer Hanedanlar) İmparator öldüğünde, cariyeleri gibi diğer insanlar öldürülebilir, intihara zorlanabilir veya ölü İmparatorun yanına diri diri gömülebilirlerdi. Bu, onu mezarına kadar takip ederek ona sonsuz sadakat göstermek demekti. Aynı zamanda sizinle birlikte birini aşağı çekmek anlamına gelir.

Xiao Chiye, Shen Zechuan’ın ensesini tuttu ve başını kaldırmaya zorladı. Birkaç kez kısa kısa güldü ve sert bir şekilde şöyle dedi “Kendini altın bir çocuk olarak mı görüyorsun? Seninle ölmek mi? Buna layık mısın?! Seni öldürmek tıpkı yabani otları yolmak gibi!”

Shen Zechuan’ın soluğu kesildi. Aniden zincirlerini Xiao Chiye’nin boynunun etrafına doladı ve onu yere bükmek için tüm gücünü topladı.Xiao Chiye bu hareketle hazırlıksız yakalanmıştı. Kollarını kaldırırken,Shen Zechuan onu göğsünden tekmeledi. Her iki adam da anında baş aşağı yuvarlandı.

“Beni yabani ot yoluyormuş gibi mi öldüreceksin?” Shen Zechuan başını eğdi ve Xiao Chiye’nin gözlerine baktı, sonunda kaosun ortasında gözleri buluştu. Boğuk bir sesle, “Fırsatı kaçırdın. Zamanı geldiğinde kimin av köpeği kiminse yeşim bir tavşan yavrusu olduğu anlaşılacak!”

“Kim sana gizlice yardım etmeye cüret ederse!” Xiao Chiye’nin öldürme arzusu ateşlenmişti. “Yolduğum her biri için bir tane öldüreceğim!”

Manga Komutanı bu ani değişiklikten ölesiye korkmuştu ve onları durdurmak için koştu. “Ekselansları! Ekselansları öldürmemeli!”

“Aynen!” Shen Zechuan tersledi. “İkinci Genç Efendi bu gece beni öldürmek istiyor!”

“Kes sesini!” Xiao Chiye ağzını tıkamak için ani bir hareket yaptı.

"Kes sesini!" Xiao Chiye ağzını tıkamak için ani bir hareket yaptı

Cr: Twitter @Akuchotan

Shen Zechuan’ın dişleriyle ona sertçe ısırmak için ağzını açacağını kim bilebilirdi?Çoktan Xiao Chiye’nin parmaklarının arasının derisini(*3) ve etini ısırmış olan Shen Zechuan vücudunun yarısını Xiao Chiye’ye bastırdı.

(*3)虎口. baş parmak ve işaret parmağı arasındaki alan.

Xiao Chiye soğuk bir sesle, “Bir rezalet çıkarıp utanmazca davranarak bunu örtebileceğinidüşünüyor musun? Dövüş yeteneklerin hiçbir şekilde ortalama değil!”

Manga Komutanı onları durduramadı ve aceleyle yardım çağırdı. “Çekin onu, çabuk!”

Shen Zechuan’ın dişlerinin arasından kan sızıyordu ama yine de bırakmayı reddetti. Xiao Chiye şimdiye kadar çoktan ayılmıştı. Shen Zechuan’ı ensesinden yakaladı ve kaldırdı ve onu uzağa fırlattı. Parmaklarının arasındaki acı deliciydi. Yine de Xiao Chiye’nin hafızasına canlı bir şekilde dağlanan, Shen Zechuan’ın gözleriydi.

“Genç Efendi!” Zhao Hui at sırtında bağırdı.

Xiao Chiye başını çevirdi ve ağabeyini de at sırtında gördü. Sonradan gelen çoktan inmişti ve aceleyle ona doğru geliyordu. Tam o anda utandı. Sanki biri onu derisinden soymuş ve onu değersiz orijinal haline döndürmüş gibiydi.

Xiao Jiming bir dizinin üstüne çöktü ve Shen Zechuan hemen gitmesine izin verdi. Xiao Chiye’nin parmaklarının arası kötü bir şekilde parçalanmıştı ve üzerindeki diş izleri derindi.

“Neden kavga ettiniz?” Zhao Hui yakından inceledi ve yarasını gördü.

“Onu kilitleyin.” dedi Xiao Jiming derin bir sesle.

Zhao Hui, Shen Zechuan’ı kaldırdı ve içeri yöneldi.

“Genç Efendi sarhoş.” Xiao Jiming MangaKomutanına baktı ve “Bu gece olanların dışarı çıkmasına izin verme. Majestelerinden şahsen özür dileyeceğim.”

Manga Komutanı ona soru sormaksızın birkaç kez boyun eğdi ve “Düzenlemeleri Kalıtsal Prense bırakacağım!” diye tekrarladı.

Xiao Jiming ayağa kalktı. Zhao Hui adamı çoktan tapınağa geri atmıştı. Bunu gördükten sonra, MangaKomutanına şunları söyledi: “Bu gece İmparatorluk Ordusu kardeşlerimiz için Genç Efendiyi güvenli ve sağlam bir şekilde eve geri göndermek zordu. Bir kış gecesinde nöbet tutmak kolay değildir. Hepinizi sıcak şarap içmeye davet etmek istiyorum. Umarım muhtelif beyefendiler bu daveti geri çevirmezler.”

Hayır demeye cesaret edemeyen Manga Komutanı kibarca kabul etti.

Xiao Jiming, sözsüz bir sessizlik içinde olmasına rağmen, Xiao Chiye’ye ancak o zaman baktı.

Xiao Chiye elindeki kanı bile silmemişti. Bir şey söylemek istedi, ama sonra ağabeyinin ata binmek için döndüğünü gördü.

Dage.”

(*Büyük Ağabey / En yaşlı olan ağabey; sorumlu kişiye atıfta bulunmak için de kullanılabilir)

Xiao Chiye bir mırıltıyla ona seslendi.

Xiao Jiming onu duydu, ama atını mahmuzladı ve gitti.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪